JoannaZygmunta prowadzi tutaj blog rowerowy

Mój blog nie tylko o rowerowaniu :)

Wpisy archiwalne w miesiącu

Grudzień, 2014

Dystans całkowity:82.93 km (w terenie 46.00 km; 55.47%)
Czas w ruchu:02:39
Średnia prędkość:13.56 km/h
Liczba aktywności:5
Średnio na aktywność:16.59 km i 1h 19m
Więcej statystyk

Mroźny rajd

  d a n e    w y j a z d u 23.00 km 23.00 km teren h Pr.śr.: km/h Pr.max:0.00 km/h Temperatura:-5.0 HR max: (%) HR avg: (%) Podjazdy: m Kalorie: kcal Rower:Zdobywca pucharów ;)
Sobota, 27 grudnia 2014 | dodano: 27.12.2014

SwajBikeTeam, FogtBikes i Red-Fitnes zorganizowali zimowe spalanie tłuszczyku. Przydało mi się bardzo bo jak wiecie każda baba ma go wiecznie za dużo itd......... A że baba jestem to po kiego będę się gdzieś po Swaju błąkać jak można wycieczkę spotkać w połowie drogi ;). Jak obmyśliłam tak zrobiłam. Mojego starego najmilejszego pchnęłam przodem a sama odczekawszy godzinkę wzięłam Czarną Mambę i  Tinkę i pomknęłam na rozpoznawczą wyprawę za bloki na kupowisko tzw. duże. Wywiało mnie okropnie pomimo wielu warstw obleczenia rowerowego, więc postanowiłam zbadać co tam jeszcze w szafie się znajdzie aby na krybuny włożyć. Dawno nie miałam tylu gaci, koszul, kurtek i czapek na sobie ale opłacało się. Można powiedzieć, że przy tych -5 było mi zupełnie dobrze i tylko w nos mi było zimno. Po chwili jazdy sie rozgrzałam i było gut. Pojechałam sobie terenem do Starej Górki bo tam miał stacjonować bufet Red-fitnes i zakładałam, że jak znajdę bufet to znajdę też wycieczkę. Objechałam w te i wew te Starą Górkę aż dziad w rozwleczonej mycy na głowie co właśnie kopał coś w gnoju przy stodole zaczął sie dziwnie na mnie patrzeć ale bufetu ani dudu. Pomyślałam,  że muszę pojechać do wsi Góra bo może wycieczka zmitrężyła trochę i jeszcze się pcha od Swarzędza. I co? I trafiłam! W Górze z przeciwka wyleciała na mnie banda rowerzystów wszelkiej maści. Zawróciłam kobyłkę i ruszyłam za nimi a ci gnają jak przeklęci. Diabli ich gonią czy co? Pod wiatr 30 lecą a ja ledwie zipię. Kurde w d.... mam takie rajdy. Rajd radia Merkurego jechał tak, że można się było obawiać o to czy rower sie utrzyma w pionie przy takiej prędkości a ci zaiwaniają..... Jak sie potem okazało podłączyłam się pod sam czub rajdu, który potem czekał na resztę. Reszta jechała już przyzwoicie a zresztą jak wjechaliśmy w las to tempo spadło i było bardzo wesoło i miło. Bufet też się znalazł i była gorąca herbatka i kawka i pogaduchy i śmiechy.

Na rajd wybrało się też kilku BStatowiczów  Kamil i Mateusz ze Swaja, Seba i moj  :) Pojeździliśmy po naszych fyrtlach i w okolicy Promna urwałam się od rajdu i podjechałam do domu. Szybko zrzuciłam tą tonę ciuchów i już normalnie ubrana wsiadłam w samochód aby dojechać do Wiśniczówki w Tucznie na ognicho. Kiełbasę, która mieliśmy sobie upiec, niestety zdżarła nam Tina dwa dni wcześniej elegancko ją ściągając ze stołu kiedy sie kiełbaska po zaparzeniu chłodziła. Zarłok jeden. Nam zostało zakupić zupe dyniową - pychota. W życiu nie jadłam i dobrze, że spróbowałam. Mniamciak, mniamciak :)


Kategoria wycieczka, ustawka

Wszystkiego dobrego :)

  d a n e    w y j a z d u 23.00 km 23.00 km teren h Pr.śr.: km/h Pr.max:0.00 km/h Temperatura: HR max: (%) HR avg: (%) Podjazdy: m Kalorie: kcal Rower:Zdobywca pucharów ;)
Środa, 24 grudnia 2014 | dodano: 24.12.2014

Wszystkiego naj, naj w Te Święta dla Wszystkich :)
Jakieś tam zapomniane km.Udało się!

  d a n e    w y j a z d u 1.00 km 0.00 km teren h Pr.śr.: km/h Pr.max:0.00 km/h Temperatura: HR max: (%) HR avg: (%) Podjazdy: m Kalorie: kcal Rower:Zdobywca pucharów ;)
Niedziela, 7 grudnia 2014 | dodano: 07.12.2014

Tradycją już się stały Mistrzostwa Pobiedzisk. Impreza z roku na rok się rozrasta, uczestników coraz więcej, sponsorzy się znajdują i fundują nagrody i kto to śmie nazwać "ogórem" niech się rumieni ;)
Ugotować zupę czy zrobić placek  to ja umiem ale rozpalić ogień już nie. Gdyby nie ochotnicze zastępy drwali, którzy obalili jedno zdechłe drzewko i rozpalali ognisko oraz dwa dzielne Zuchy - Jurek i Remik nic by nie wyszło. To oni dzielnie na kolanach klęcząc dęli w ogień, cięli, siekali  drewno, palili ziemniakami ;)


osmalali garnki

Szatany ;)
Nadarłam się dopingując uczestników, że mnie gardło boli, uniknęłam śmierci kiedy zażarci zawodnicy prawie mnie staranowali idąc łeb w łeb na ostatnich metrach. Zagwozdka była potem kto był na III miejscu. Przy użyciu fotokomórek ustaliliśmy następującą klasyfikację:

- Panie: I miejsce Bożenka Łącka,  II miejsce Agata Kuczma

Ale tu strzeliłam ryfę ;)
- Panowie: I miejsce Sebastian Pawelec, II miejsce Jacek Paszke, III miejsce Wojtek Sołtys ex aequo z Jurkiem Neumannem

Potem tombola w której mozna było wylosować niesamowicie piękne, mojej i dziewczynek pracy świeczniki/popielniczki z elementami świątecznymi, pierniczki i nagrody główne  -zegarki naręczne firmy prawie - Festina ;).
Udało się wszystko chociaż zapomniałam musztardy, zapomniałam poczęstować uczestników gzikiem  do pyrek, byłam pewna, że nie mam mleka do kawy a było, nie mogłam rozpalić ogniska ale moim zdaniem się udało, garnek się domył, humory dopisały i chociaż zmęczona jestem i powinnam powiedzieć NIGDY WIĘCEJ to myślę, że w przyszłym roku znowu sie spotkamy :)Pobiedziska

  d a n e    w y j a z d u 18.23 km 0.00 km teren 01:36 h Pr.śr.:5:15 km/h Pr.max: km/h Temperatura: HR max: (%) HR avg: (%) Podjazdy: m Kalorie: kcal Rower:
Piątek, 5 grudnia 2014 | dodano: 05.12.2014

Po PobiedziajachPoszwędanie

  d a n e    w y j a z d u 17.70 km 0.00 km teren 01:03 h Pr.śr.:16.86 km/h Pr.max:0.00 km/h Temperatura: HR max: (%) HR avg: (%) Podjazdy: m Kalorie: kcal Rower:Zdobywca pucharów ;)
Czwartek, 4 grudnia 2014 | dodano: 05.12.2014

Poszwędałam się po lesie :)